Історія сіл Любимівської сільської ради

До складу Любимівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області входять 10 населених пунктів: Дерезівка, Гарасівка, Вільнянка, Любимівка, Петрівське, Скелювате, Веселотернувате, Вишняки, Грізне, Новотроїцьке. На території ради розташовано 12 сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств: ПП "Агрофірма "Зміна", ФГ "Лещенко В.М.", ФГ «Агронікс», ФГ "Сенів", ФГ "Монастирський", П/П «Дубайланд», ТОВ «Еліт-Швайне» та інші.

На території ради працюють фельдшерський пункт, відділення поштового зв’язку, Любимівський НВК, два магазини.

Село Любимівка

Центральна садиба Любимівської сільської ради. Засноване в 1898 р.на поміщицькій землі дворянина Іваненка німцями–колоністами. Першочергова назва - Криничне. В 1913 році пан Іваненко запропонував німцям звільнити ці землі, а будівлі закупив і поселив в них своїх селян із с.Андріївка, що над Дніпром, запродавши їм будівлі і частину землі. Новому селу з 1913 року було дано назву Любимівка. В вересні 1943 році село було визволено від німецько фашиських загарбників. На території села розташована сільська рада, фельдшерський пункт, відділення поштового зв»язку, стаціонарний діючий магазин, Любимівський НВК. Село газифіковане, є центральне водопостачання, освітлення. В центрі села знаходиться братська могила радянських воїнів «Скорботна мати».

Село Дерезівка

Село засноване в 1898 році на землях пана Водяницького, і тому мало назву Водяне. Пізніше було перейменовано на с.Василівка, а потім на Дерезівка. Має одну вулицю, діє перевізна торгівля, не газифіковане, центрального водоводу не має. Біля села протікає річка Вільнянка.

Село Гарасівка

Село розташоване за 5 км від районного центру м.Вільнянськ,за 24 км від обласного центру,м.Запоріжжя. Засноване в 1898 р.на поміщицькій землі дворянина Іваненка. Має одну вулицю, діє перевізна торгівля,не газифіковане, центрального водоводу не має. Біля села протікає річка Вільнянка.

Село Вільнянка

Село розташоване за 4 км від районного центру м.Вільнянськ,за 22 км від обласного центру,м.Запоріжжя. Село засноване після 1780 роках як поміщицьке на землях Генерал-майора Ланова, пізніше дана земля належала пану Кривобокову, який подарував жителям 28 га землі і поселив тут 12 сімей. Від імені пана село одержало назву Кривобокова. Пізніше село було перейменовано в с.Вільнянка, названо через річку Вільнянку, яка протікає в селі. Має дві вулиці, діє перевізна торгівля, газифіковано, є центральне водопостачання.

Село Петрівське

В ХІХ ст. в цій місцевості мешкали німці-переселенці. Наприкінці ХІХ ст. тут знаходився маєток пана Г.Нейфельда. В 1925 році сюди прибули переселенці із Західної України (в основному мешканці Вінницької області) і заснували село Хлібодарівка, яке після створення в 1930 році колгоспу, було перейменовано на с.Петрівське.

Після німецького поселення до наших днів залишився парк. Нині він має назву Петрівський ліс,в ньому збереглася алея вікових каштанів - ботанічна пам»ятка природи «Алея вікових каштанів з ділянкою лісу»(площею 4,5 га), яка належить до природно-заповідного фонду України. В центрі села є братська могила. Село має три вулиці, не газифіковане, центрального водоводу не має.

Село Скелювате

Населений пункт заселено на землях пана Іваненка в 1880 році орендаторами, які заснували хутір Булатівський,від прізвища одного з перших поселенців. В 1924 році село було доселено жителями с.Вознесенки, в зв»язку з початком будівництва на Дніпрі гідроелектростанції, хутір було перейменовано в село Скелювате, від балки яка мала назву Скелевата.

Село має одну вулицю, газифіковано, діє перевізна торгівля, центрального водоводу немає. За 500 метрів від села знаходиться братська могила.

Село Веселотернувате

Село засновано в 1904 році жителями села Андріївка. Село мало вуличну назву Буркуни, а потім одержало назву Веселотернувате від балки, яка мала назву Терновата. Село має одну вулицю, газифіковано, діє перевізна торгівля, центрального водоводу немає. На громадському кладовищі села знаходиться братська могила.

Село Вишняки

Село утворилось після 1918 року як хутір, почалось заселення з 1921 року жителями с.Вознесенівка.

Село Грізне

Село засноване в 1922 році на бувших землях пана Іваненка, яку орендував орендар Грізний, звідси і назва села - Грізне. Перші поселенці з»явились 1921 році. Село має дві вулиці, газифіковано декілька будинків за рахунок власників, діє перевізна торгівля, центрального водоводу немає.

Село Новотроїцьке

Село засновано в 1922 році поселенцями з села Андріївка та Петро-Михайлівка на бувших землях пана Іваненка. В центрі села знаходиться братська могила. село має дві вулиці, газифіковано, центрального водоводу не має, діє перевізна торгівля.